Meistrite liiga draama: Paris Edge Out Bayern; Chelsea kruiis mööda Portost

Millist Filmi Näha?

Meistrite liiga toob välja kõigi võistlusel osalevate klubide parimad.

Kuid mitte igaüks ei saa oma vastaseid üle mängida.

Pariisi triumf Münchenis

Praegune võistluste tiitlikaitsja Müncheni Bayern sai oma 2019/20/20 finaalivastase Pariisi Saint Germaini juures šokeeriva kaotuse.

Kogu maailm häälestas end tunnistajaks, kuidas kaks maailma suurimat meeskonda vastamisi seisavad.

See oli Müncheni Bayern PSG vastu.

Pariis esitas oma tugevaima koosseisu, samal ajal kui Bayern läks välja ilma oma peameheta, Lewandowski .

Külalismeeskond läks mängu 3. minutil juhtima Kylian Mbappe pange pall Neueri jalgade kaudu võrku.

Bayern hakkas pärast esimest väravat oma mängu pressima ja parandama, kuid lootused tagasitulekule kannatasid pärast Marquinhose kaudu veel ühe värava laskmist.

CB Marquinhos lõi Neuerist mööda keskkaitsja kombel.

Saatejuhid said päästerõnga Choupo-Motingi näol. Ründaja, kes asendas Lewandowski , suunas Benjamin Pavardi keskelt palli Navasest mööda.

Poolaeg lõppes sellega, et Bayern jäi 2-1 väravaga alla. Võõrustajad soovisid järgmisel poolajal tagasitulekut teha.

Nende tee tagasitulekuni algas kohe teisel poolajal. Nad domineerisid oma oponentide üle nii, et maailm polnud kunagi näinud.

PSG-l oli samal ajal väravas ainult 6 lasku Baieri tabas 31. Nende hulgas oli sihtmärgil vaid 5 Pariisi ja Bayern kokku 12.

Kui poleks olnud Keylor Navase kangelaslikkust ja atleetlikkust, oleks PSG maha jäänud enam kui 5 väravaga.

Costaricani väravavaht näitas maailmale, miks on ta vanadusest hoolimata endiselt üks paremaid.

Bayernil jäi puudu paar laskesaabastest.

Thomas Mueller viigistas Saksamaa poolelt 60. minutil seisu. Mäng nägi välja nagu Bayerni kindel võit, kuid nad ei suutnud prantslaste vastulööki piirata.

Kylian Mbappe , maailma ihaldatuim noor, lõi 68. minutil oma mängu 2. värava ja viis oma külje šokeerivalt eduseisu järgmisse ossa.

See võit osutub PSG mängijate enesekindluse seisukohalt üsna oluliseks, kui nad soovivad sellel võistlusel oma domineerimist taastada.

Selle võidu ja nende 2. etapil kerge eelise hoidmisega ootab PSG eelmise hooaja selle võistluse finaalis kaotust.

Chelsea hoiab oma

Thomas Tuchel ja tema Blues näitasid täpselt, miks neid Euroopa võistlustel kartma peaks.

Hoolimata West Bromi vastu prügikasti kandmisest, suurendas Chelsea oma mängu ja mängis nagu tõelised meistrid.

Pideva Covid-19 pandeemia tõttu on mõlemad veerandfinaali etapid kavas Sevillas.

Esimeses etapis valiti kodumeeskonnaks Porto ja selle tulemusena teadis Chelsea, et neil on vaja head esitust, kui nad tahavad võistluses edasi liikuda.

Chelsea alustas tavapärase 3-4-2-1 formatsiooniga, samal ajal kui Porto muutis keskväljal oma formatsiooni 4-5-1-le.

Viimase UEFA Meistrite liiga kohtumise peatamise tõttu vahele jätnud Mason Mount naasis algkoosseisu ja näitas maailmale täpselt, miks ta on Inglismaa ja Chelsea mängija number 1.

Porto alustas mängu intensiivselt ja domineeris. Hoolimata sellest, et Chelseast oli rohkem lööke väravasse, ei õnnestunud neil bluuside tugevast kaitsest mööda saada.

Tagasipöörduv Mount avas skoori kauni pöördega Jorginho söödu kaudu. Blues asus juhtima esimesel poolajal.

Portugali pool survestas rohkem ja näitas rohkem vastupidavust, kuid Rudigeri, Christenseni ja Azpilicueta partnerlust Mendyga nende taga oli raske ületada.

Chelsea pani naelu kirstu 85. minutil pärast seda, kui Ben Chilwell tegi 2012. aasta poolfinaalist Barcelona vastu Fernando Torressi käigu.

Chilwell

Chilwell legendaarse Fernando Torressi stiilis väravaga. (Allikas: ChelseaFC)

Vasakkaitsja läks Porto väravavahist mööda ja saatis palli läbi võrgu.

Chelsea võidab nüüd 2: 0 kokkuvõttes ja kasutab seda 2. etapil, mis toimub 14. aprillil Sevillas.

Lewandowski puudumine põhjustab võitlust

Robert Lewandowskit vaevab praegu põlvevigastus. Poola ründaja on põlves sideme pingutanud ja väidetavalt on ta neli nädalat väljas.

Robert sai vigastuse ühe oma rahvusvahelise mängu ajal. See on üks põhjustest, miks fännid rahvusvahelisi pause keskhooajaid vihkama kipuvad.

Lewandowski on praegu maailma parim ründaja ja Müncheni Bayerni üks peaesinejaid.

Peale Roberti pole Bayernil ühtegi head ja kvaliteetset ründajat. Ainus ründajana pakutav variant on Choupo-Moting.