Uudised

UEFA Meistrite liiga poolfinaalid: kõik, mida peate teadma

Meistrite liiga on viimase paari hooaja jooksul andnud palju šokeerivaid tulemusi.

20/21 hooaeg tõi hämmastavaid, kuid šokeerivaid tulemusi, mida jalgpallifännid pole juba mõnda aega näinud.

Linnakruiis mööda PSG

Manchester City on jõudnud kurikuulsa jaoks sammu võrra lähemale kolmekordne pärast seda, kui nad Meistrite liiga poolfinaalis võitsid PSG-d 4: 1.

Kuna mäng toimus kahe Euroopa tippmeeskonna vahel, jälgis kogu jalgpallimaailm pingsalt.

Aga viis Linn mängis läbi mõlema jala, kõik said läbi mingi šoki.

Esimeses etapis PSG asusid juhtima oma kapteni kaudu Märgid ja tundus esimesel poolel domineeriv.

City mängijad teadsid siiski, et nad peavad ajalugu looma ja mängisid nii suure surve ja intensiivsusega, et PSG kaitse ei suutnud nendega toime tulla.

Niipea kui teine ​​poolaeg algas, avaldas Cityzens survet ja hakkas oma võõrsil väravaks rohkem võimalusi looma.

Loe ka: Linna jõudmine finaali esimest korda

Esimene võimalus avanes nende Belgia keskväljamastril Kevin DeBruyne'il. Esimese värava lõi ta 64. minutil ja andis oma küljele võõrsil väravate eelise.

Eesmärgiga kasvas City enesekindlus ja nad avaldasid veelgi suuremat survet kui varem ning andsid PSG kaitsele oma raha eest jooksu.

Suur paus tuli ManCityle 71. minutil, kui Riyad Mahrez pani palli mööda Keylor Navase võrku ja viis 2-1 Cityzensi ette.

Kaheväravalise eelise korral tundus, et PSG-l pole lootust mängu tagasi tulla.

Kaks väravat maas olles otsustas PSG mänedžer Mauricio Pochhetino teha taktikalisi muudatusi ja tõi kaasa Ander Herera.

Prantsusmaa kuningad hakkasid natuke paremini mängima ja proovisid luua mõningaid võimalusi oma teise värava saamiseks.

Kuid City kaitsev duo Ruben Dias ja John Stones koos nende pidajaga Ederson osutus tugevaks PSG ründavate maestrode vastu.

kes tegi dan fouts mängida

Mäng lõppes 2: 1 ülekaaluga Manchester City vastu.

2. etapil oli PSG-l vaja lüüa vähemalt kolm väravat, kui nad tahtsid teist järjestikust hooaega Meistrite liiga finaali jõuda.

Kylian Mbappe , sai Prantsuse imelaps vigastuse ja pandi pingile. Ilma Mbappeta oli PSG-l ainus parem ründaja Neymar .

Ent üksi ei suutnud brasiillane ise ManCity kaitsesse sisse mõlkida.

Nende valduses oleva eelise juures teadis Pep Guardiola, et ta kas peab kogu mängu kaitsma ja ei lasknud PSG-l väravat lüüa või avaldas oma eelise suurendamiseks suuremat survet väravate löömiseks.

Ta otsustas minna viimase taktika poole. Riyad Mahrez osutus teises etapis taas ülioluliseks.

Alžeerlane lõi 11. minutil selles viigis 2. värava ja andis Cityle kolmeväravalise eelise.

Riyad Mahrez tähistab oma eesmärki PSG vastu

Riyad Mahrez tähistab oma eesmärki PSG vastu (Allikas: UEFA)

Sellega pidi PSG nüüd lööma vähemalt kaks väravat, kui nad tahtsid mängu lisaajale viia.

Prantsusmaalt pärit meeskond proovis kõigest väest, kuid ei suutnud Ruben Diasest ja John Stonesist mööda saada, nagu ka esimeses etapis.

Kogu mängu jooksul oli kokku 14 lasku, mille väravas oli null lasku. See suhe on midagi, mida jalgpallifännid pole PSG-st näinud.

Esimene poolaeg lõppes City juhtimisega.

Teisel poolajal tõi Pochettino pakkumise lootuses sisse Moise Keani Neymar mõni ründav varukoopia.

Paraku läks see valeks.

Riyad Mahrez pani nael PSG kirstu 63. minutil pärast skoori Phil Fodeni söödu pealt.

Selle väravaga oli City nüüd vastaste ees kolmeväravaline eelis ja soovis tehingut tihendada.

PSG igatses partnerlust Mbappe ja Neymar kogu see mäng. Peale Neymari ei suutnud ükski teine ​​tema meeskonna mängija linna kaitset rünnata.

Mis veelgi hullem, sai Angel Di Maria punase kaardi pärast seda, kui ta jalgsi City’s Fernandinho vastu trampis.

Kuna mees oli alla kümne mehe, ei suutnud PSG midagi teha ja oli sunnitud alistuma Manchester Cityle.

See võit tähistas Manchester City jaoks ajalugu, sest see meeskond eesotsas Pep Guardiolaga sai esimesena UEFA Meistrite liiga finaali.

Manchester City läheb nüüd Istanbuli finaalis vastamisi kas Chelsea või Madridi Realiga.

Chelsea soovib võita topelt

Thomas Tuchel ja tema Chelsea meeskond on jõudnud sel hooajal juba ühe finaali F.A karika näol ja otsivad nüüd oma teist.

Londoni meeskond läks Hispaaniasse ja sai eelise, mida nad oma esinemise põhjal väärisid.

Chelseast on saanud jõud, millega tuleb arvestada Thomas Tuchel oli . Nende kaitsvat meistriklassis on sel hooajal üsna palju näidatud.

Tuchel pani Premier League'is West Hami vastu võidetud mängude koosseisu muutmata kujul.

Enamik fänne ja kommenteerijaid ei uskunud meeskonnauudiseid.

Keegi ei pidanud selles koosseisus pettuma, sest nad näitasid, miks peaks Chelseat kartma, eriti Euroopa võistlustel.

Estadio Alfredo Di Stefano põnevas viigis läks Chelsea ette vägeva Madridi Reali vastu.

Mäng, mida paljud asjatundjad pidasid Madridi Reali jaoks lihtsaks, muutus Thomas Tucheli taktikalise eheduse vastu tegelikult karmiks.

Sel hooajal vormis olnud ja vormis olnud Christian Pulisic viis võõrsil 14. minutil juhtima.

Hoolimata vastastest paremast kaitsest lasi Chelsea Benzema kaudu värava sisse, mis viis seisuks 1-1.

Mõlemad meeskonnad lõid oma väravad esimesel poolajal ja teine ​​poolaeg oli hoopis teine.

Hoolimata sellest, et teisel poolajal ilmnesid paranemismärgid, edestas Chelsea Madridi Reali täielikult.

Zinedine Zidane mängis 3-4-3 formatsiooni, mida mängis harva mänedžerile spetsialiseerunud mänedžeri vastu ja on seda pikka aega kasutanud.

Enne mängu algust oli Chelsea esituses tõsiseid kahtlusi, kuid lõpuvilega muutus kõik.

Kui mäng lõppes 1: 1, võttis Chelsea võõra värava olulise eelise.

Teine jagu, mis toimub 6. augustil, osutub üsna viljakaks.