Euro Cup

Šveits võitis penaltiga maailmameistrit Prantsusmaad

Millist Filmi Näha?

Kylian Mbappe eksis otsustava löögiga, kuna Šveits võitis pärast klassikalist Euroopa meistrivõistluste kohtumist Euro 2020 trahvide eest Prantsusmaad penaltitega.

Šveitslased olid 90. minutil vaid mõne sekundi kaugusel, kuid seisid Hispaania ees pärast edasipääsu suurturniiri matšis alates 1938. aastast.

Haris Seferovic lükkas Šveitsi ettepoole ja nad said penalti, mis oleks võinud minna enne 2: 0 Karim Benzema lõi kaks väravat ja Paul pogba pani Prantsusmaa 3-1 avajaga.

Seferovic lõi Šveitsi mängu teise värava ja tema asendaja Mario Gavranovic haamriga viimasel minutil, et anda matšile lisaaega.

kes on abielus alexis dejoria

Mbappe jättis lisaajal vähese võimaluse maailmameistriks ja Olivier Giroud lasi viimasel minutil päise salvestada.

Pariisi St-Germaini ründaja Mbappe oli ainus mängija, kes ebaõnnestus löögil värava löömise, pärast Yann Sommeri trahvi tõrjet.

Järgmisena mängib Šveits Hispaaniaga, kes jõudis reedel Peterburis veerandfinaalis Horvaatia vastu ka lisaaja järel 5-3.

Pealegi on see Euro 2020 senine suurim šokk maailmameistritega. Eeldati, et Prantsusmaa võidab turniiri.

Parim tund Šveitsi jaoks?

Šveitsi viimane kord suurturniiri veerandfinaalis oli nende korraldatud 1954. aasta maailmameistrivõistlused. Pärast 1938. aasta maailmameistrivõistlusi polnud nad nokaudimängu kaudu edasi liikunud.

See kõik oleks võinud olla nii erinev, kuna nad pidid alagrupiturniiril langema pärast kahes avamängus ühe punkti saamist.

Juht Vladimir Petkovic kirjutas Šveitsi ajalehele avatud kirja, paludes fännide ees vabandust. Ja palus neil Türgi vastu mängides meeskonda toetada. Nad võitsid selle mängu ja jõudsid 16 parema hulka kui üks parimatest meeskondadest, kes olid kolmandal kohal.

Šveitsi parim tund (Allikas: Guinea News)

Pealegi vääris Petkovici meeskond täielikult oma poolaja eduseisu mängus Prantsusmaa vastu. Ja seda kõike tänu Seferovici pealöögile Zuberi tsenderdusest, kes oli tema neljas värav Euro 2020 juures. See oli esimene kord, kui Šveits asus Prantsusmaa vastu võistlusmängus juhtima.

mitu aastat on eli mehitamine olnud nfl-s

Nad jätsid kasutamata hea võimaluse minna 2: 0, kui Benjamin Pavard lõi Zuberi välja ja VAR määras penalti. Kuid Ricardo Rodriguezi nõrga löögi päästis hästi Hugo Lloris.

Nelja minuti ja kolme sekundi pärast järgisid nad Benzema duublit ja vaatasid kõikjalt, kui Pogba värava lõi.

Kuid nagu Horvaatia tegi Hispaania vastu päeva alguses. Šveits viskas viimase 10 minuti jooksul lisaaja sundimiseks kaks punkti.

Seferovic lõi turniiril oma kolmanda värava ning Gavranovic hoidis 90. minutil Granit Xhaka trahvi söödust kinni.

Neil oli vähe võimalusi lisaajal skoorida. Kuid nad loobusid kõik viis penaltit laskmises, et pääseda reedel Venemaal veerandfinaali.

Prantsusmaa ei kasuta võimalust tagasi pöörduda.

Prantsusmaa sai esimesel poolajal trauma, kui Didier Deschamps proovis kolme mehe kaitset - süsteemi, mida ta pole kunagi kasutanud kahe vasaku seljaosa vigastuste tõttu.

Ta lahkus selle esimese poolaja keskel Les Bleuse 1: 0 järel ja teda ohustas paljude edasipääs.

Tundus, et 243 sekundit teisel poolajal oli nende vabastamise kaart. See oli siis, kui Llorise trahv päästis 1: 0 ja Benzema viis nad 2: 1 ette.

Prantsusmaa ei kasuta võimalust naasta (Allikas: Bharat Times)

kui palju on randy orton väärt

Benzema esimene oli üllatav, kuna ta kontrollis Mbappe söötu tagurpidi liigutades enne palli ületamist Sommerist.

Seejärel suundus ta tagasi Antoine Griezmanni ristilt, mis suunati kõrvale. Lõpuks lõi Pogba turniiril ühe värava, kui sai 30 meetri kauguselt ülanurga.

Nad tundusid sel ajal täiesti mugavad, kuid veits tagasi tulles villisid selle pudelisse. Kingsley Coman alistas nad 90. minutil peaaegu viimase löögiga, kuid tabas lati.

Siis tulid penaltid ja Mbappe, üks staaridest, kes võitis Prantsusmaa maailmakarika. Euro 2020 lõpetas ta värava ja neid välistanud karistuslöögita. Nad pole kunagi eurodes käinud ja nüüd on nad ainsad koduteed.